Флізелінові шпалери: правильний вибір та якісна поклейка

Флізелінові шпалери

Флізелінові шпалери – один з найпопулярніших оздоблювальних матеріалів для стін. Все це завдяки величезному асортименту подібних шпалер і їх переваг. Наприклад, інтер’єр в кімнаті оновлюється дуже швидко і без особливих зусиль за рахунок того, що їх фарбують і перефарбовують кілька разів. Але навіть незважаючи на величезну популярність такого покриття, сьогодні далеко не всі знають про те, як вибрати та поклеїти шпалери .

Як вибрати Флізелінові шпалери

Флізелін – це матеріал на основі целюлозних волокон, який зберігає майже всі властивості паперу, але при цьому є більш міцним і довговічним. Обираючи Флізелінові шпалери , зверніть увагу на їхні переваги. Вони досить товсті, можуть замаскувати невеликі нерівності на стінах, також здатні пропускати повітря і вологу, тому будуть підтримувати в квартирі оптимальний мікроклімат. Клеяться на будь-яку поверхню, а відриваються від стін дуже легко.

Флізелінові шпалери

Пропонуються один з двох основних видів:

1) власне флізелінові шпалери з рельєфною поверхнею;
2) шпалери на флізеліновій основі, які зверху мають шар іншого матеріалу: папір, текстиль, але частіше за все вініл.

Ще кілька важливих факторів при виборі – колір, фактура та візерунок. Більш виражений рельєф та малюнок фарбуються кілька разів, що особливо добре для кухні та інших місць, де стіни швидко забруднюються.

Як клеїти Флізелінові шпалери

Для просторих приміщень краще брати ширину не 0,5м, а 1 м, так і стиків між окремими полотнами вийде менше. Сам же процес максимально простий. Стіни готуються як завжди – видаляється старе покриття, обробляються шпаклівкою тріщини та нерівності, а далі вся поверхня грунтується спеціальним розчином. Якщо у вас не надто багато досвіду, варто відміряти ширину рулона та зробити розмітку на стінах, щоб точно все вийшло рівно.

Приготуйте клей за рецептом на упаковці та максимально рівномірно нанесіть його на стіну, покриваючи на кілька сантиметрів більше, ніж ширина рулона. Самі шпалери змазують, тільки якщо це вказано виробником. Починайте клеїти згори, від стелі, розгладжуючи полотно валиком від центру до країв (обережно, щоб не пошкодити рельєф). Стик між першим полотном та наступним теж прокатуйте валиком, а надлишки клею приберіть вологою губкою, щоб він потім не блищав на поверхні.

Коли шпалери вже на стінах та вся кімната обклеєна ними, лишається тільки не допускати протягів або сильної спеки. Тому закривайте вікна й двері і можете бути спокійні – якщо ви дотримувались рекомендацій, то все вийде чудово!

Флізелінові шпалери.

Рейтинг: 5.0. Голосів: 1
Зачекате...