Рідкі шпалери Silk Plaster, інструкція з підготовки поверхні

Рідкі шпалери Silk Plaster, інструкція з підготовки поверхні

Рідкі шпалери Silk Plaster Підготовка поверхні до нанесення Silk Plaster (рідкі шпалери) набагато простіша, ніж для інших оздоблювальних матеріалів, але вимагає уважного і відповідального підходу.

Найголовніше – вологозахисне грунтування поверхні, щоб мінімізувати вбирання вологи, яка в значній кількості знаходиться в рідких шпалерах в процесі нанесення. ЧОМУ?

Справа в тому, що стіна за своїм складом неоднорідна (на її поверхні можуть бути залишки старих шпалер, клею, стара фарба,  шпаклівка, шурупи і саморізи, всередині – залізна арматура). Для захисту шовкової штукатурки від того, що знаходиться в стіні і на стіні, наша компанія рекомендує Вам фірмову грунтовку Silk Plaster, яка не має запаху і швидко висихає.

Грунт silk plasterФірмовий грунт Silk Plaster можна замінити ґрунтовкою інших виробників, але вони обов’язково повинні бути водовідштовхувальними, типу: “Аквастоп”, “Акваблок”, “Водостоп”, “Гідростоп”. ФАСОВКА: 5 л. Витрата (при нанесенні в два шари) приблизно на 35-40 м.кв.

Орієнтовна вартість 1 м.кв.  прогрунтованої площі: 15 грн. При свіжооштукатуреній стіні перший шар грунту можна розвести 1:1. Після висихання (3-4 години) покриваємо 2-ий шар вже не розводячи водою, чистим концентратом.

Шари наносимо: один горизонтальними рухами, інший вертикальними. Таким чином, уникаємо непрогрунтованних ділянок. Грунт краще наносити пензлем, тому що вкриває здатність кисті вище, ніж у валика.

Нанесення рідких шпалер silk plaster

Старі стіни - silk plasterЩо робити?: видаліть старі шпалери, вапно, цвяхи і т.д. Побілка повністю видаляється, тому що не є міцною сполучною, і при намоканні відстає від поверхні. Грибок, якщо такий є, обробляється антисептиком.

Якщо стіни старі, то: грунтовку не потрібно розбавляти водою. Нанесення її в 2 – 3 шари забезпечує надійний захист. Грунтовка Silk Plaster не колоруєтся і утворює після висихання гладку прозору поверхню. Тому для гарної адгезії шовкових шпалер ґрунтовку необхідно додатково покрити зверху водно-дисперсійною (в/д) фарбою. Це додасть шорсткість поверхні і, відповідно, комфортність при нанесенні. А також вирівняє колір поверхні, зробивши її однотонною.

Рідкі шпалери Silk Plaster наносимо на найпопулярніші види поверхонь

Орієнтовано-стружкові плити з деревини1. Дерево-волокниста плита (ОСБ) – це багатошаровий конструкційний матеріал, в якому основним компонентом є склеєна і спресована деревина. Клеї на основі смол. Тому така поверхня вимагає особливо ретельної підготовки. Грунтування в 2-3 шари фірмовим грунтом Silk Plaster нерозведеним водою, потім фарбування в/д фасадною фарбою охоронить поверхню від проступания клею і смол у вигляді яскравих жовтих плям.

Якщо Ви плануєте використовувати великофактурні види Silk Plaster, такі, наприклад, як: «Сауф», «Вест», «Ейр-Лайн», «Рельєф», «Вікторія», – то дрібні нерівності ОСБ візуально сховаються під ними.

Види «Оптима» і «Стандарт», з огляду на однорідної фактури вимагають більш рівної поверхні, тому ОСБ краще попередньо зашпаклювати. Якою саме шпаклівкою – краще дізнаватися у виробників ОСБ. Потім поверхню необхідно прогрунтувати фірмової ґрунтовкою, покрити будь-який в/д фарбою білого кольору. Потім можна наносити Рідкі шпалери Silk Plaster

Оскільки властивості плит ОСБ сильно розрізняються залежно від виробника, рекомендується спочатку спробувати нанести рідкі шпалери на невеликій ділянці, і в разі, якщо підготовка поверхні зроблена правильно, продовжити нанесення на іншій ділянці.

2. Місця з виступаючими металевими деталями, маються на увазі деталі арматури, вентиляційних отворів, тощо. Такі місця потрібно обробити попередньо олійною фарбою або фірмовим грунтом Silk Plaster не розбавляючи водою, в два – три шари.

Місця з виступаючими металевими деталями

Рідкі шпалери Silk Plaster наносимо на найпопулярніші види поверхонь

3. Стіни, частково пофарбовані яскравими фарбами (низ темний, верх білий). Такий прийом раніше часто використовувався при обробці приміщень. Тут важливо не допустити прояв переходу кольору (“ватерлінії”) після висихання рідких шпалер.

Рекомендуємо заґрунтувати фірмовою ґрунтовкою Silk Plaster в 2 шари і після пофарбувати фарбою для додання білизни кольору.

Стіни, частково пофарбовані яскравими фарбами (низ темний, верх білий)

 

4. Дерев’яні поверхні, фанера, ДВП, МДФ. Такі матеріали найчастіше використовуються локально, в місцях дверних прорізів, арок, антресолей.

На дерев’яні поверхні рідкі шпалери можна наносити, переконавшись, що вони не деформуються від впливу вологи, тобто закріплені належним чином. Причому варто врахувати, що чим тонше лист, тим найбільш імовірна його деформація.

Для захисту таких поверхонь перед нанесенням рідких шпалер, рекомендуємо використовувати фірмову грунтовку Silk Plaster в 2-3 шари з подальшим фарбуванням фарбою для додання фону.

Дерев'яні поверхні, фанера, ДВП, МДФДерев'яні поверхні, фанера, ДВП, МДФ

Рідкі шпалери Silk Plaster наносимо на найпопулярніші види поверхонь

5. Бетон, частково шпакльована стіна, поштукатурена цегляна стіна. Зафарбовувати бетон або штукатурку водорозчинними фарбами – справа невдячна. У зв’язку з величезною здатністю таких поверхонь, можна покласти 15 шарів фарби і не домогтися необхідної білизни поверхні.

В даному випадку простіше зашпаклювати стіну гіпсовими сумішами, додатково вирівнюючи поверхню і забиваючи пори, далі заґрунтувати фірмової ґрунтовкою Silk Plaster в 2 шари і після пофарбувати в/д фарбою для додання білизни кольору.

Якщо бетон гладкий і рівний, що залежить від марки виробника, то можна прогрунтувати його в 2-3 шари фірмовим грунтом Silk Plaster і покрити фасадною латексною фарбою. Така посилена вологоізоляція обумовлена ​​наявністю арматурних стержнів в бетонних поверхнях, яка може дати плями іржі при слабкій підготовці. Якщо бетонна стіна спочатку слабка, сильно лущиться, обсипається, то застосування будь-яких матеріалів ускладнюється через те що адгезія практично відсутня. Тому потрібно застосувати стандартний зміцнюєчий грунт, такі склади широко представлені різними виробниками на ринку будматеріалів.

Бетон, частково шпакльована стіна, поштукатурена цегляна стіна

6. Стіни в старих будинках. Матеріали, використані при будівництві такого роду будинків, були досить низької якості. Найчастіше взагалі невідомо з чого складені ці стіни. Така поверхня дуже підступна тим, що на ній можуть з’явитися жовті плями і розводи. Щоб уникнути появи плям необхідно ретельно захистити такі стіни.

Нанести 2-3 шари фірмової грунтовки Silk Plaster, покрити в/д фарбою для додання білизни кольору. Можливе застосування і інших складів, наприклад, грунт “Водостоп” не розбавляючи водою, 2-3 шари, і фасадної латексної фарбою, попередньо завдавши їх на 2-3 невеликі пробні ділянки, щоб хоч якимось чином «перестрахуватися» перш ніж наносити рідкі шпалери на всю стіну.

Стіни в старих будинках

Рідкі шпалери Silk Plaster наносимо на найпопулярніші види поверхонь

7. Поверхні з гіпсокартону. Гіпсокартон в даний час широко застосовується при будівництві внутрішніх перегородок. Листи закріплюються саморізами в направляючі, а стики вирівнюються гіпсовими сумішами. Шпатлювання тільки стиків листів є найпоширенішою помилкою при подальшому застосуванні рідких шпалер. Вся справа в тому, що шпаклівки – це дуже сильно вбираючі матеріали. Навіть якщо таку стіну ретельно зафарбувати в/д складами, після подальшого нанесення Рідкі шпалери Silk Plaster, особливо світлих видів, білі шви в місцях стиків можуть проявитися. І нехай це буде ледь помітно, але загальне сприйняття матеріалу буде зіпсовано.

Тому вибираємо два варіанти:

  • шпатлюємо всю площу стіни, незважаючи на те, що листи гіпсокартону рівні і гладкі. Пам’ятайте, що перед шпаклівкою необхідно поверхню прогрунтувати будь-яким ґрунтом. Слід зауважити, що самої шпаклівки і часу на її нанесення при цьому потрібно мізерна кількість. Після висихання шпаклівки поверхню необхідно пофарбувати в/д білою фарбою. Найчастіше люди ігнорують це, мотивуючи тим, що стіна і так біла. Це помилкова думка, шпаклівки не є водостійкими матеріалами, їх необхідно зміцнювати.
  • фарбує білою в/д фасадною фарбою в кілька шарів, досягаючи такої ж щільності кольору шпатльованних стиків. Для економії фарби, поверхню ГКЛ листа також попередньо прогрунтовивают будь-яким ґрунтом.

Що стосується саморізів, є небезпека проступания іржі при їх контакті з рідкими шпалерами. Найпростіше рішення – використовувати оцинковані саморізи, вони не набагато дорожче звичайних, чорних. Якщо стіна вже змонтована на чорних саморезах, перед шпатлюванням переконайтеся, що всі вони досить поглиблені і закриються шпаклівкою, або обробіть головки саморізів олійною фарбою, або грунтом Silk Plaster.

Поверхні з гіпсокартону

8. Місця протікань і місця, раніше оброблені мідним купоросом. Протікання води проблематичні тим, що на їх місці утворюються грязьові розлучення і жовті плями іржі. Мідний купорос використовували раніше для видалення розлучень. Такі місця небезпечні проявом плям. Якщо немає можливості їх видалити, обробіть ці місця грунтом Silk Plaster, в концентірованном вигляді (НЕ розбавляючи його водою) на 2-3 шари.Місця протікань і місця, раніше оброблені мідним купоросом

Рідкі шпалери Silk Plaster підібрати та замовити можна в інтернет-магазині Dubrocentr

Рейтинг: 5.0. Голосів: 2
Зачекате...