Як укласти лінолеум своїми руками

Як правильно укладати лінолеум

Ця стаття є збіркою основних правил і загальних рекомендацій для тих, хто вирішив не просто покласти лінолеум , а й зробити це правильно. Нижченаведені поради стануть в нагоді навіть майстрам, які мають середню кваліфікацію.

Не секрет, що з урахуванням різновиду лінолеуму, його можна клеїти різними способами, а тому ні в якому разі не ігноруйте інструкції, які даються виробником на упаковці того чи іншого виробу. Нерідко проконсультувати вас зможе і сам продавець.

Перед укладанням лінолеуму необхідно зайнятися площиною, яка не повинна мати дефектів і нерівностей. Хоч лінолеум і є щільним матеріалом, але з часом він приймає форму площини зважаючи на свою підвищену еластичність. Не слід настилати на вже наявне покриття ПВХ. Як правило, старий настил видаляють, а саму площину вирівнюють за допомогою компаунда. Якщо це досить складно реалізувати, то його приклеюють по всій поверхні, видаляючи при цьому сліди фарби і жиру, а також використовуючи при необхідності вирівнювач. Оскільки клей буде перебувати між шарами, що не володіють гігроскопічними властивостями, то необхідно почекати певний час до повного випаровування розчинника або води, що містяться в клеї.

Підготовка перед укладанням лінолеум

Укладаючи лінолеум на плитку з ПВХ, необхідно попередньо за допомогою аміаку або іншої очищувальної рідини зняти поліроль. Обов’язково видаляються плитки з явними дефектами і рельєфною поверхнею. Всі наявні виїмки обробляються вирівнюючою сумушшю, а після висихання шліфуються.

При укладанні лінолеуму на фанеру або ДВП, вам необхідно буде проявити особливу акуратність і обережність. Пов’язано це з нетерпимістю даних матеріалів до перепадів температури і вологості. Ні в якому разі не робіть укладку лінолеуму на нестабільну або підгнилу основу, а також на поверхню, забарвлену масляною фарбою.

Якщо ж лінолеум потрібно покласти на дерев’яну підлогу або паркет, то слід ретельно перевірити дану основу і при необхідності зміцнити розхитані частини підлогового покриття. Далі ретельно шпаклюють тріщини і відколи, а саму поверхню по всій площі обшивають ДВП або ДСП, товщина яких повинна бути не менше 5 мм. Оптимальної фіксації лінолеуму можна домогтися за допомогою застосування будівельного степлера, за допомогою якого дерев’яні панелі прибиваються з кроком від 70 до 100 мм.

Якщо площина для укладання лінолеуму покрита ковроліном, то його обов’язково знімають, а поверхню очищають. Нерівності, а при необхідності і всю площу основи, вирівнюють компаундом.

На підлогу, покриттям якого є керамічна плитка, лінолеум лягає лише після того, як всі розхитані елементи будуть закріплені, а забруднення (жир, фарба, штукатурка, розчин і т.д.) видалені. Знову ж слід вдатися до застосування компаунда, який вирівнює всі дефекти. Після висихання вирівнюючого складу, основа протирається, проводиться фінальна шліфовка, а потім залишки сміття старанно видаляються.

Давайте ще раз повторимо пройдене. Якісне укладання лінолеуму передбачає наявність ідеальної основи. Її поверхня повинна бути просушеною, щільною, рівною, не мати відколів і тріщин, залишків жиру, фарби, штукатурки і інших забруднень, негативно відбиваються на процесі схоплювання лінолеуму і підстави. Невеликі тріщини в підставі заливаються епоксидною смолою. Якщо потрібно підготувати бетонну основу, перш позбудьтеся від горбків, заповніть западини цементним розчином, при необхідності залийте все вирівнює сумішшю, а на останній стадії обробіть поверхню підстави ґрунтовкою. Якщо поверхня дуже нерівна, то краще відразу ж виконати стяжку. Лінолеум кладуть лише на дуже чисту основу, а тому добре Прометей і пропилесосьте поверхню.

Інструменти для укладання лінолеум

Укладання лінолеуму стартує з підготовки всіх необхідних інструментів. Вам буде потрібно:

– Кілька дуже гострих ножів, щоб не рвати лінолеум при розкрої;
– Шпатель з зубами (150-200 мм довжиною);
– Шпатель з дерева, за допомогою якого наносяться в’язкі клеї і мастики;
– Рідкий клей для зварювання швів (потрібен не завжди);
– Лінійка з дерева або металу, розмір якої повинен бути не менше 2 м;
– Клейка двостороння стрічка.

Рекомендації для тих, хто вирішив покласти лінолеум

Лінолеум розпаковують в сухому приміщенні, температура якого не повинна бути менше 15 * С. Всі рулони повністю розкочуються і адаптуються до навколишнього середовища протягом 24-48 годин. Після цього проводиться розкрій лінолеуму з урахуванням усадки, що виникає при висиханні. Лінолеум ПВХ дає усадку в 2%, а тому слід враховувати певний допуск.

Якщо ви укладаєте лінолеум і виникає необхідність в обході того чи іншого виступу, то сам лінолеум розкочується впритул до стіни, після чого обводяться контури виступу і проводиться остаточний розкрій. Однотонний лінолеум (наприклад, «під мармур”) розстеляється у напрямку до світла, що сприяє візуальної маскування стиків. Лінолеум зі складними малюнками і строкатішою кольоровою гамою не потребує маскування швів, оскільки останні важко помітні. Лінолеум, підставою якого служить дерев’яне покриття, укладається у напрямку дошки, а неминучі стики позиціонуються до середини.

Як розкроїти лінолеум найбільш точно:

-лінолеум ріжуть дуже обережно, виявляючи максимум уваги і роблячи невеликі надрізи, оскільки помилки неприпустимі і загрожують серйозними матеріальними втратами.

-укладаючи покриття у внутрішніх кутах приміщення, лінолеум ріжуть по напрямку зверху вниз, а лише потім остаточно вирівнюють.

-лінолеум не повинен йти встик зі стінами, так як може виникнути вигинання. Завершивши всі підготовчі роботи, приступаємо до укладання лінолеуму, що не представляє особливої складності.

Рекомендації для тих, хто вирішив покласти лінолеум

Відомі два способи, які найчастіше застосовуються:

1.Приклеювання лінолеуму. Застосовується в приміщеннях, де навантаження на підлогу максимальна, де необхідно 3 шматка лінолеуму і більше, а також там, де часто переміщаються меблі та інше масивне обладнання. Спочатку лінолеум укладають і розкроюють, а потім відгинають частину і наносять клей відповідно до інструкції. Після проходження 10 хв. кладуть покриття на основу, стежачи за виникненням повітряних бульбашок, від яких слід тут же позбавлятися. Далі ті ж операції проробляють з другою половиною лінолеуму. Якщо необхідно 3 шматка лінолеуму і більш, то спочатку варто підібрати малюнок. Повне висихання лінолеуму триває близько 2-х годин.

2.Укладання лінолеуму без застосування клею. Застосовується цей спосіб в приміщеннях, площа яких не перевищує 20 м.кв. Перш за все, виконується розкрій матеріалу з урахуванням допуску на підгонку малюнка. Далі лінолеум вирівнюється по відношенню до основної стіни, обраної заздалегідь. Укладання проводиться так, щоб 80 мм покриття зайшло на стіну. У дверних отворах стики лінолеуму з’єднують і закривають спеціальними порожками, а всі краї біля стін кріплять плінтусами.

Рейтинг: 5.0. Голосів: 1
Зачекате...