Яка фарба для стін краще підійде для вашої оселі

Яка фарба для стін краще підійде для вашої оселі?

Вся фарба для стін має загальні переваги та недоліки. Але якщо підходити до справи серйозно і розбиратися глибше, то виявляється, що для кожного виду характерні свої особливості. Розберемося докладніше.

Алкідна фарба для стін

Алкідна фарба володіє непоганою вологостійкістю і стійкістю до дії УФ-променів. У цій групі виділяється олійна (масляна) і емалева фарби для стін.

Олійна фарба коштуює недорого, але сохне дуже довго, при цьому виділяючи неприємний токсичний запах, та й згодом може жовтіти, тому для фарбування внутрішніх поверхонь її краще не використовувати. До того ж вона погано пропускає повітря, тому через якийсь час на поверхні можуть з’являтися тріщини.

Емалева фарба для стін проявляє себе набагато краще: вона швидко сохне, не виділяє запах, підходить для величезної кількості поверхонь, має антикорозійні властивості.

Емульсійна фарба для стін

В них фарбувальні пігменти розчинені у воді, і при її висиханні на стіні залишається рівне однотонне покриття. Вони прості у використанні, екологічні, не мають запаху, їх можна мити, після нанесення від неї легко відмити інструменти. Наносити їх можна практично на будь-яку поверхню, тільки металеві елементи краще попередньо заґрунтувати, а поверх глянцевих і клейових фарб водоемульсійну краще не використовувати. Зате на її основу добре лягають інші фарби для стін.

Серед акрилових, виділяється фарба для стін:

Фарба для стін

• водоемульсійні – добре «дихають», не відшаровуються, вражають різноманіттям кольорів, а також можуть зустрічатися варіанти, що дають об’ємну структуру. Однак їх не можна застосовувати в приміщеннях з підвищеною вологістю;

• водно-дисперсійні – також добре проводять повітря і пар, але їх можна мити багаторазово, вони не відшаровуються і показують хороші результати в експлуатації.

• також поширені латексна, силіконова та полівінілацетатна фарби для стін.

Клейова фарба для стін

Клейова фарба складається з органічних полімерів на основі води, має схожі з емульсійними фарбами властивості, але більше бояться води, тому така фарба використовуються тільки в тих приміщеннях, де її вплив обмежений. Вони мають величезний вибір кольорів, екологічні.

Силікатна фарба

До їх складу входить рідке скло, а так як фарба для стін має лужну реакцію, то при її нанесенні потрібно бути дуже обережним. Такий склад накладає обмеження на застосування: скляні, металеві, кам’яні та керамічні поверхні бояться такого середовища, тому для них ця фарба не підходить. Зате вона має відмінні показники паро- та повітропроникності, може митися, стійка до температурних перепадів.

Тепер вибір за вами – фарба для стін обирається та, яка найкраще підійде для ваших потреб.

Рейтинг: 5.0. Голосів: 1
Зачекате...